01.
Łódź

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4,
91-610 Łódź
(0-42) 656-78-42,
schronisko_adopcje@o2.pl

W Schronisku przebywa 700 psów i blisko 100 kotów. Każde z nich chciałoby opowiedzieć swoją historię, w dużej mierze smutną i naznaczoną cierpieniem. Jednak wszystkie zwierzaki chcą również zacząć nowe, pełne miłości życie, trzeba im w tym tylko pomóc.

W schronisku w Łodzi ogromna rzesza różnorodnych psiaków - Twoich przyjaciół czeka na szansę na życie. Wystawiają łapkę, zaczepiają przechodzących, proszę o uwagę, o odrobinkę zainteresowania - o DOM. DOM - to magiczne słowo. Dla nich - największe szczęście, szansa na życie, nadzieja. Te psy odpłacą za tą uwagę, za ten dom tym, co mają najcenniejsze - ogromną, bezinteresowna psią miłością. Tylko muszą mieć kogo kochać...

02.
Bytom

Schronisko dla bezdomnych zwierząt
ul. Łaszczyka 18,
41-923 Bytom
(32) 395 21 75,
schroniskobytom@opoczta.pl

"Duża liczba oddanych zwierząt do adopcji, mniejsza umieralność czworonogów czy prawidłowe reagowanie na sygnały o źle traktowanych zwierzętach – bytomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt po raporcie Najwyższej Izby Kontroli brane jest za wzór prawidłowego funkcjonowania."
- jako pracownicy i wolontariusze dokładamy wszelkich starań, aby nasze czworonogi miały jak najlepszą opiekę, zarówno sanitarną, jak i medyczną.
Schronisko zlokalizowane jest w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Łaszczyka 18. Właścicielem schroniska jest Gmina Bytom, która w ramach swoich zadań i posiadanych środków finansowych z budżetu miasta je utrzymuje i nadzoruje.
Schronisko działa już od 2002 roku. Przez ten okres schronisko poddane było wielu modernizacjom (w tym znajdujących się w nim budynków) oraz wprowadzono wiele zmian i zakupiono odpowiedni sprzęt, celem polepszenia pobytu przebywającym w nim bezdomnych zwierząt (psów i kotów).

BEZ POMOCY LUDZI, KTÓRYM LOS ZWIERZĄT NIE JEST OBOJĘTNY NIGDY NIE DOSZLIBYŚMY DO TAKIEGO ETAPU - to Dobre Dusze, które wspierają nas w codziennych dążeniach do wyznaczonych celów pomagają nam np. w zbiórkach karmy, kocy i środków czystości, akcjach adopcyjnych w terenie oraz promowaniu zwierząt przebywających pod nasza opieką. To ludzie o dobrych sercach często bardzo spontanicznie wyznaczają kierunek naszych starań, organizują różne inicjatywy, dzięki którym możemy pokazać, że nasze czworonogi to zwykle, kochane, kanapowe zwierzaki - nie brudne, zapchlone i schorowane ochłapy, których nikt nie chce.
Codziennie przyświeca nam jeden cel - chcemy, aby nasze kojce w końcu były niemal puste, a zwierzęta, które mają "okazję" być pod naszą opieką były zdrowe, w miarę możliwości szczęśliwe i najedzone - w osiągnięciu tego celu niezbędna jest nam WASZA pomoc - bez niej nie dalibyśmy rady, bez niej te prawie 300 par oczu wpatrzonych w nas (w tym 250 dodatkowo merdających ogonkami) nie miałoby jak domagać się o lepsze jutro.

Mamy nadzieję, że w wspólnie jesteśmy w stanie zaradzić zwierzęcej niedoli, schronisko nie musi być 'obite deskami', zamknięte dla świata, jeżące włos na głowie. Schronisko ma im dać bezpieczną przystań do czasu znalezienia nowych, wspaniałych domów, w których będą mogły być kochane do końca swoich dni...

03.
Celestynów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie
ul. Prosta 3,
05-430 Celestynów
22 789-70-61,
celestynow@toz.pl

Jesteśmy placówką istniejącą dzięki darom wszystkich tych, którym los ponad 400 bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Idea naszego schroniska, w którym zwierzęta dożywałyby spokojnej starości powstała z chwilą, gdy Pani Płachcińska ofiarowała na ten cel swój dom wraz z terenem o powierzchni blisko 3ha.

Jej wola została w pełni spełniona.

Zwierzęta trafiają do nas w różny sposób. Część przywożą znalazcy nie mający warunków do trzymania zwierząt, część ratujemy sami odpowiadając na alarmy społeczeństwa. Zdarzają się też przypadki oddawania zwierząt przez właściciela. Wszystkie znajdują u nas opiekę. Leczone, żywione, wracają do zdrowia, po na ogół bardzo ciężkich przejściach. Każde zwierzę ma szansę trafienia do nowego, życzliwego domu. Te, które nie zostaną przygarnięte, pozostają u nas dożywotnio. Przypadków takich jest na szczęście niewiele. Usypiane są jedynie zwierzęta nieuleczalne chore i ślepe mioty. Suki poddawane są sterylizacji w celu zapobieżenia niekontrolowanemu, często bezmyślnemu rozmnażaniu.

Obsługę schroniska stanowi zaledwie dwanaście osób. Wszystkie dary i datki wykorzystywane są a największą rozwagą i gospodarnością. Ludzie z różnych kręgów przeznaczają na schronisko, to, co mogą- naczynia, koce, wsparcie, żywność, finansowe wsparcie.

Niestety, społeczeństwo nasze stało się w ostatnich latach stało się biedniejsze. Coraz więcej zwierząt trafia do schronisk. W okresie letnim przybywa ich znacznie więcej, niż możemy przyjąć. Dlatego, aby móc wypełniać nasze zadania, staramy się zyskać nowych przyjaciół. Bo od wrażliwości ludzi zależy los czworonożnych podopiecznych.
Ogromnym wsparciem dla schroniska są wolontariusze, którzy co sobotę wyprowadzają psiaki na spacer i socjalizuję je. Organizują zbiórki, propagują problem bezdomności wśród zwierząt i od początku tworzą fan page adopcyjny, który prowadzą na najwyższym poziomie zaangażowania.
Jeśli więc chcą i mogą państwo poprzeć nasze działania z prawdziwą wdzięcznością przyjmiemy każdy dar. Jednocześnie zapraszamy do nas, może odnajdą Państwo swojego zaginionego przyjaciela, albo zdecydują się na przygarnięcie nowego...

04.
Gdańsk

Schronisko "Promyk" Gdańsk
Ul. PRZYRODNIKÓW 14,
80-298 Gdańsk
58/522-37-80,
wolontariat@schroniskopromyk.pl

05.
Korabiewice

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11,
96-330 Korabiewice
690 483 003 ,
fcb@viva.org.pl

Schronisko w Korabiewicach zostało założone 20 lat temu przez osobę prywatną. Z czasem pojawiło się tyle zwierząt, że opieka nad nimi przerosła jej możliwości. Schronisko przeszło wiele trudnych chwil ale od początku 2012r opiekę nad zwierzętami przejęła Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Zadania jakie sobie postawiliśmy to stworzenie schroniska które będzie prawdziwym domem i schronieniem nie tylko z nazwy dla wszystkich zwierząt, które mamy pod opieką. Obecnie na terenie przebywa prawie 300 psów, 20 koni, 4 kozy, 2 krowy, 6 świń.

Na skutek wieloletnich zaniedbań w schronisku potrzebnych jest wiele inwestycji remontowych – naprawy wymaga większość boksów, pomieszczenie dla kotów, stajnia, obora, instalacja elektryczna i wodna, gabinet weterynaryjny, budy. Koszty utrzymania takiej ilości zwierząt są również znaczne – samej karmy miesięcznie potrzebujemy ponad 6ton. Prawie wszystkie zwierzęta wymagają również zabiegów sterylizacji i kastracji oraz leczenia skutków braku prawidłowej opieki weterynaryjnej przez ostanie lata.

06.
Kraków

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Floriańska 53,
31-019 Kraków
12 421 77 72 ,
ktoz@ktoz.krakow.pl

Obecnie w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 460 psów i 60 kotów różnych ras i wielkości czekających na odruch dobrego, ludzkiego serca. Tak duże schronisko nie mogłoby funkcjonować bez zaangażowania wielu wolontariuszy, którzy wyprowadzają, czeszą i robią zakupy psim przyjaciołom.

Od kilku lat prowadzeniem schroniska zajmuje się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wspólnym wysiłkiem KTOZ i gminy udało się w przeciągu kilku ostatnich lat doprowadzić do sytuacji w której krakowskie Schronisko jest uważane za jedną z najlepiej prowadzonych placówek tego typu w Polsce.

07.
Lublin

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Metalurgiczna 5,
20-234 Lublin
81-466-26-42,
poczta@schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Oprócz adopcji schronisko stara się edukować i uwrażliwiać społeczeństwo na problemy zwierząt. Ośrodek jako jedyny w Polsce prowadzi egzotarium, które jest jednocześnie schroniskiem dla zwierząt egzotycznych i centrum rehabilitacji gadów i płazów. W egzotarium mieszka około 50 żółwi, jaszczurek, węży, pająków, skorpionów, żab.

08.
Nowy Dwór Mazowiecki

Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Leśna ,
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
506 403 514,
fpbm_adopcje@wp.pl

Jest organizacją wolontariuszy, którzy niosą pomoc psiakom - ofiarom ludzkiego bestialstwa i głupoty. Obecnie w schronisku przebywa 100 piesków, ale niestety wciąż w kolejce czekają następne. Placówka rozwija się i planuje przyjąć kolejne 1000 czworonogów. Dlatego każda, choćby najmniejsza pomoc jest na wagę złota.

09.
Poznań

Schronisko dla zwierząt
ul. Bukowska 266,
60-189 Poznań
61 868 10 86,
biuro@schronisko.com

Schronisku w Poznaniu przyświeca hasło: "Pies ze schroniska kocha mocniej". Zwierzaki „po przejściach” może początkowo są nieufne, ale gdy tylko przekonają się do nowych właścicieli, są w stanie oddać im całe swoje psie serduszko. Muszą tylko mieć kogo kochać…

10.
Rzeszów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Kundelek"
ul. Ciepłownicza 3,
35-322 Rzeszów
510 170 787,
kundelek@rsoz.org

Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Kundelek" w Rzeszowie przebywa 221 psów i 87 kotów różnych ras i wielkości czekających znalezienie nowego domu i kochającego opiekuna. Nasze schronisko nie mogłoby funkcjonować bez zaangażowania naszych pracowników oraz pomocy wolontariuszy którzy pomagają nam w różnych pracach przy zwierzętach np. wyprowadzanie, czesanie i rozpieszczanie zwierząt. Z dnia na dzień nasze Schronisko jest ulepszane i remontowane w celu ulepszenia warunków bytowych zwierząt.Lata naszej pracy i praktyki doprowadziły do tego, że nasze schronisko jest uważane za jedno z najlepszych schronisk w okolicy.

11.
Sandomierz

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Rynek 3,
27-600 Sandomierz
502 422 736,
sspz.sandomierz@o2.pl

Przytulisko na Wiśniowej to najukochańsze "dziecko" Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt:) Jesteśmy Stowarzyszeniem to fakt, ale przede wszystkim jesteśmy grupą dobrych znajomych, którzy postanowili wziąć wreszcie sprawy w swoje ręce i ogarnąć chaos związany z problemem bezdomności zwierząt w Sandomierzu. Różnimy się wiekiem, stanem cywilnym i poglądami politycznymi. Kierujemy się w życiu różnymi zasadami, podchodzimy do pewnych spraw w sposób diametralnie różny. Jednak to co nas łączy to miłość do zwierząt i wiara, że chcieć to móc. Obecnie pod naszą opieką przebywa 27 Przytulnych. Większość z nich jest już wiekowa i wymagająca leczenia, są z nami jeszcze psiaki, którym domy zabrała wielka powódź w 2010 r. Na dzień dzisiejszy wszelkie działania kierujemy w stronę budowy nowego przytuliska, które powstaje w okolicach Staszowa. To właśnie w tym miejscu zapewnimy godne życie psiakom, którym nie dane było czym jest ciepło domowe, rodzinne. Warto również wspomnieć, że przytulisko działa na zasadzie wolontariatu, każdą wolną chwilę po pracy spędzamy obcując z najwspanialszymi psiakami na świecie. Dodatkowo utrzymujemy się wyłącznie z 1 % i darowizn. Warto do nas zajrzeć, warto wesprzeć i posłać wici o magicznym miejscu w Sandomierzu gdzie dobro psiaków jest wartością najważniejszą.

12.
Szczecinek

SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT
ul. Rybacka 7,
78-400 Szczecinek
094 711-01-00,
szczecinek-schronisko@wp.pl

W Schronisku w Szczecinku czeka na nowy dom 118 psów i 61 kotów.( Dodatkowo opiekujemy się ponad 200 kotami wolno żyjącymi w kociej wolierze . )Zwierzętami zajmuje się 6 pielęgniarzy, 15 wolontariuszy stałych i mieszkańcy Szczecinka, którzy przychodzą codzienne wyprowadzać psy na spacery.
Całodobową opiekę weterynaryjną zapewnia trzech lekarzy weterynarii.
Schronisko w Szczecinku jest schroniskiem miejskim w zarządzie PGK sp. z o. o. Obsługuje trzy gminy : miasto Szczecinek, gminę Borne Sulinowo i gminę Resko.
W 2013 roku Główny Lekarz Weterynarii uznał Schronisko w Szczecinku za najlepsze w Polsce pod względem dobrostanu zwierząt, infrastruktury i zarządzania.

13.
Toruń

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
ul. Przybyszewskiego 3,
87-100 Toruń
56 622 48 87,
torun.schronisko@wp.pl

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu jest miejscem, w którym na co dzień opiekę otrzymuje około 400 psów i 100 kotów. Rocznie trafia do nas ponad 2000 zwierzaków. Sukcesywnie powiększana jest ilość oraz jakość kojców dla psów oraz miejsca bytowania kotów. Czasem schronienie znajdują u nas także inne gatunki zwierząt, w przeciągu kilkunastu lat gościliśmy m.in. kozy, kury, bociany, żółwie, norki, lisy i szopa pracza. Przy schronisku działa Fundacja "Azyl dla Królików", pod opiekę której trafia ponad 300 królików rocznie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Azyl opiekuje się również chomikami, świnkami morskimi czy myszoskoczkami. Obecnie w schronisku pracuje 12 osób, natomiast około 10 wolontariuszy regularnie pomaga w opiece nad zwierzętami.

14.
Uciechów

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych
Os. Białe 7,
58-203 Uciechów
510 433 322 ,
schronisko@uciechow.com

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie jest niedużym, kameralnym schroniskiem mieszczącym się w woj. dolnośląskim. Zapewniamy schronienie dla 30-60 psów. Naszym priorytetem są dobre i sprawdzone rodziny adopcyjne dla podopiecznych. Możemy działać dzięki wsparciu wielu przyjaciół, którzy wyszukują domy dla psiaków, pomagają w ogłoszeniach, ale i wspierają psiaki różnorodnymi prezentami.
Nasze zwierzaki wychodzą do adopcji zaszczepione, zachipowane, odrobaczone oraz wysterylizowane/wykastrowane.
Aktualnie schronisko zmaga się z problemem braku wody, o czym stale informujemy na naszej stronie internetowej.

15.
Zielona Góra

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Szwajcarska 4,
65-169 Zielona Góra
784 90 88 90,
schroniskozg@gmail.com

Zielonogórskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, od 2010 roku, zarządza Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt". Schronisko współpracuje z 13 gminami. Średnia liczba zwierząt, mimo wysokiego wskaźnika adopcyjnego, wynosi ponad 200 psów (miesięcznie domy znajduje ok. 60.) i 20 kotów (w ciągu miesiąca ok. 15. zostaje adoptowanych). Dzięki pracy blisko 80. wolontariuszy i kilkunastu stałych pracowników, zwierzaki mają zapewniony ciągły kontakt z człowiekiem i regularne spacery. Wszyscy mamy empatyczne podejście do zwierząt - pomagamy im, m. in. poprzez organizowanie wielu akcji promujących adopcje, zachęcamy do wolontariatu, do czynnej pomocy zwierzakom. Troszczymy się o nie również przeprowadzając wiele interwencji mających na celu wyrwanie ich losu z piekła, które stworzył im człowiek... Administrujemy internetową stroną „Zbiórka na Burka"( zbiorkanaburka.pl ), dzięki prowadzeniu której udaje nam się zaspokoić wiele schroniskowych potrzeb. Dzięki nieocenionej pomocy wielu dobrych ludzi oraz darowiznom w ramach 1%. podatku, udaje nam się zapewnić wysoki standard życia zwierząt w Schronisku oraz ich bezpieczeństwo i zdrowie. Dokładamy wszelkich starań, by nasza placówka była nie tylko miejscem integracji społecznej, w którym każdy miłośnik zwierząt znajdzie dla siebie miejsce i zajęcie, ale przede wszystkim zależy nam na tym, by była miejscem, w którym zwierzęta odnajdują - pełną troski i uwagi - bezpieczną przystań; miejscem, w którym mogą dojść do siebie po wielu trudnych doświadczeniach... Nasze Schronisko jest dla nich przystankiem, z którego droga prowadzi prosto do nowego, wspaniałego domu.

16.
Bydgoszcz

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298,
85-438 Bydgoszcz
52 372 21 30,
adopcje@schronisko.org.pl

Pierwsze schronisko powstało w Bydgoszczy w 1951 roku na leśnych terenach przy ul. Siedleckiej. Egzystowało dzięki determinacji działaczy lokalnego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Do 1958 roku było finansowane ze skromnych środków tej organizacji; jednak z kłopotami materialnymi i lokalowymi - brakowało pomieszczeń, opieki medycznej, środków higieny, żywności. Zwiększała się natomiast liczba bezdomnych, potrzebujących opieki zwierząt.
W latach 1980-84 udało się znaleźć oraz wstępnie zagospodarować inne, lepsze miejsce - już przy ul. Grunwaldzkiej.
W latach 1984-88 powstała nowa część schroniska; pozostawione w stanie surowym i bez ogrodzenia obiekty niszczały wskutek systematycznej dewastacji

Od 1990 roku do dziś trwają prace nad wykończeniem i uporządkowaniem całości. Najważniejsze etapy to:
- ogrodzenie
- wybudowanie 16 wybiegów dla zwierząt
- wyposażenie Ambulatorium Weterynaryjnego
- skanalizowanie wybiegów w starej części schroniska, wybetonowanie podłoża
- wyposażenie części socjalnej i biur
- pozyskiwanie i kupno kolejnych potrzebnych samochodów
- profesjonalne wyposażenie kuchni
- podłączenie schroniska do kanalizacji miejskiej
- wybudowanie woliery dla kotów
- uporządkowanie zieleni na terenie schroniska, zasadzenie 150 podarowanych drzewek
- założenie estetycznych terenów zielonych
- ogrodzenie nowo przyznanych sektorów schroniska

ZERKNIJ NA TO: